Rok 2011

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

  • Zarejestruj się

Aktualności

Źródła nie znaleziono

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 08Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie realizuje projekt systemowy „Człowiek najlepszą inwestycją – aktywna integracja w Gminie Baranów".

To już czwarty projekt realizowany przez nasz Ośrodek na terenie gminy Baranów, finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 - 2013.

Główne założenie projektu ma na celu rozwijanie aktywności zawodowej beneficjentów ośrodka pomocy społecznej. W praktyce oznacza to cykl działań nastawionych na przygotowanie grupy uczestniczącej w projekcie do ponownego podjęcia zatrudnienia, po długim okresie nieaktywności zawodowej.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 38Projekt ma także dostosowywać rolę ośrodka pomocy społecznej do zmieniających się warunków społecznych – ma to być model pomocy oparty na integracji socjalnej, co oznacza wykorzystanie w pomocy społecznej zarówno świadczeń socjalnych, jak również takich instrumentów jak: wsparcie, edukacja socjalna, pomoc w zatrudnieniu, szeroko rozumiana praca socjalna w środowisku. Obecnie w projekcie bierze udział 7 osób – pięć kobiet oraz po raz pierwszy zgłosiło się dwóch panów.

W ramach projektu przeprowadzone zostały warsztaty kompetencji i umiejętności społecznych takich jak: nauka umiejętności komunikacji interpersonalnej, trening asertywności, umiejętności społeczne oraz aktywnego poszukiwania pracy. Warsztaty również zawierały indywidualne i grupowe spotkania z doradcą zawodowym, który uczył, jak poruszać się na rynku pracy oraz wskazał, jaka praca byłaby najodpowiedniejsza dla danej osoby.

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2011 68W warsztatach tych zawarte zostały również elementy z zakresu szkolenia z aktywnego poszukiwania pracy oraz podstaw obsługi komputera.

Obecnie nasi uczestnicy kończą kurs: kierowca wózków jezdniowych, a w kolejności czekają jeszcze szkolenia z zakresu podstaw przedsiębiorczości oraz obsługa kas fiskalnych. Jedna z beneficjentek projektu bierze udział w kursie artystyczne układanie roślin - florystyka. Wszystkie ukończone kursy i szkolenia zawodowe zostaną potwierdzone odpowiednimi egzaminami i certyfikatami.

 

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja