Rok 2014

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie

phone Masz problem ? Zadzwoń: (46) 856-03-17

  • Zarejestruj się

Aktualności

Źródła nie znaleziono

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 12Po przeprowadzonym naborze do projektu realizowanego przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie zakwalifikowanych zostało 7 mieszkańców Gminy Baranów. Grupa, która ma otrzymać wsparcie w postaci szkoleń i kursów składa się z 3 mężczyzn i 4 kobiet, jedna z uczestniczek posiada orzeczenie o niepełnosprawności.
W lipcu 2014 r. odbyły się szkolenia i warsztaty z psychologiem i doradcą zawodowym w Filii Biblioteki publicznej w Kaskach. Siódemka uczestników projektu realizowanego przez GOPS w Baranowie uczestniczyła w:
Warsztatach z psychologiem
Warsztatach kompetencji i umiejętności społecznych
Warsztatach z doradcą zawodowym
Indywidualnych konsultacjach z psychologiem i doradcą zawodowym.
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 02Dzięki wsparciu doradcy zawodowego oraz psychologa wszyscy uczestnicy mogli podjąć przemyślane decyzje o dalszych planach zawodowych. Już od września rozpoczęły się szkolenia zawodowe dla czwórki z uczestników, były to.:
Kurs magazyniera z obsługą wózków jezdniowych;
Kurs animatora czasu wolnego;
oraz Kurs kucharski I i II stopnia;
W październiku dołączą kolejne trzy osoby zdobywające nowe kwalifikacje w ramach projektu na kursach:
Kursie - florystyka I i II stopnia;
Kursie - księgowości od podstaw z obsługą programów użytkowych i komputera.
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014 43Po zaplanowanym wsparciu wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikaty i zaświadczenia z pozyskanych kwalifikacji
W związku z poniesionymi kosztami dojazdu na szkolenia podopieczni korzystają również ze wsparcia socjalnego w ramach realizowanych kontraktów socjalnych.

 

 

 

Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 4014 grudnia 2014 r. odbył się wyjazd integracyjny do miasta Łodzi. Wyjazd zorganizowano dla uczestników tegorocznej edycji projektu wraz z osobami towarzyszącymi i pracowników ośrodka. W programie wycieczki znalazło się zwiedzanie:
• Księżego Młyna;
• Muzeum Kinematografii – dawny pałac Scheiblera;
• Łódzka Szkoła Filmowa;
• Centralne Muzeum Włókiennictwa;
• Muzeum Miasta Łodzi – dawny pałac Poznańskiego;
• Spacer historycznym szlakiem Manufaktury;
Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 56• Obiadokolacja na terenie Manufaktury;
• oraz Wizyta w Muzeum Fabryki i na tarasie Widokowym Manufaktury.
Wycieczka zorganizowana w ramach Zadania - Aktywnej integracji, była dla wszystkich uczestników ostatnim wspólnym spotkaniem.
Działania w projekcie współfinansowane były przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VII, Poddziałanie 7.1.1. Rozwój i upowszechnianie aktywnej integracji przez ośrodki pomocy Społecznej. Głównym celem całego projektu było zwiększenie szans na podjęcie zatrudnienia i przygotowanie do życia społecznego oraz zawodowego grupy uczestników projektu. Dzięki temu kolejni mieszkańcy Gminy Baranów uzyskali nowe kwalifikacje tak poszukiwane na rynku pracy.


Czlowiek najlepsza inwestycja pokl 2014a 129Wszystkim uczestnikom, serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w pracy zawodowej.

Podstawowe Informacje

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Baranowie czynny jest w godzinach:

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek: 08:00-16:00
Środa: 08:00-17:00
Piątek: 08:00-15:00

Adres i telefon:
ul. Armii Krajowej 89, 96-314 Baranów
tel./fax (46) 856-03-17
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

S5 Box

Logowanie

Rejestracja